Работы студентов ОЦА Прага

Мы хотим опубликовать работы трех наших студентов, которые всего спустя три месяца обучения в нашем центре смогли на чешском языке написать достойные похвалы работы.

Мы гордимся нашими студентами!
 

Евгений Гетман. ОЦА Прага 2016

Generaci X, Y, Z

GeneraceX

Ve většině zemích generace X patří do let 1963-1975, ale zatím nejsou hranice ještě přesně zjištěny. Pro tuto generaci je hlavní to, že X sledují vlastní cestu, jsou zvyklí analyzovat vlastní chyby, ale přitom přebírají názor jiných, obzvlášť názory svých blízkých. V srovnání z předchozijící generace se X snaží vybrat svou individuální cestu. To je vysvětlení, proč X si vybírají tenis nebo plavání. Tam se cíti „ ve svém talíři “, přesně tak se pro ně otevírají nové možnosti. Lidé generace X jsou typičtí honbou. Kdyby měli možnost vybrat si mezi restaurací a fast foodem, tak by většina vybrala druhou alternativu. To je ale fakt, založený na dotazníku provedeném v Americe. Výsledek měl také jiný aspekt. Vědci došli k závěru, že generace X ovládá i pragmatismus. Vědí, že takové uchování času je nepřivede k dobrému.

Generace Y nebo generace Millenium

Generace Y jsou lidé, kteří se narodili mezi lety 1984 až 2000 ( V Americe tato data začíná rokem 1981 ). Jejich dětství přišlo v takzvaném elektronickem převratu. Y už z plenek věděli, jak dostat sms nebo najít informace na internetu. Pro ně porozumět gadgetu nebyl žádný problem. Y soustředění na to, aby neopakovali chyby svých předchůdců, jsou cílevědomí. Ale jsou nesamostatní. To je jeden z důvodů, proč Y chtějí co možná nejpozději vejít do dospělého života a začít pracovat přímo ve svém domě. Leckdy necítí, že můžou dosáhnout vrcholu. Častokrát chtějí získat vše a hned. Myslí si, že to je spojeno s tím, že mír se měnil úžasně rychle. To je obyčejná situace, když zaměstnovatel řekne Y, že bude pracovat 5 let a pak dostane všechno: peníze, auto, vliv. Ale Y odpovídá „ Cože? Jak je to možné? Za pět let se náš stát může kompletně změnit! Což není divné, ale Y má právdu. Před 5 lety jsme neměli ani smartphony, ani noteboky. Lidé patřící do Y se měnili v unisono technice. Ale pro Y také platí velká vědychtivost. Oni jsou schopni spojovat studium se sportem. Ale jestliže začínají cítit nějakou nepohodlného, tak nejspíše od věci odejdou. Většina Y hledají, jak získat výhody. Výhoda pro ně to stojí na prvním místě. Taktéž velkou roli v jejich životě hraje móda. Jestliže budou mít výběr mezi obyčejným oděvem a módním oblečením, s velkou pravděpodobností zvolí je.

GeneraceZ

Tato generace je nejméně známá, protože její příslušníci se teprve začínají formovat. Za datum počátku je považován rok 2000 a trvá do dneška. Vědci se domnívají, že Z nebudou mít potřebu setkávat se. Pro ně bude lehčí napsat e-mail. Přirozená komunikace bude ztracená a na její místo přijde komunikace virtualní.

Перевод

Генерации X, Y, Z

Генерация X

В большинстве стран Генерация X относится к 1963-1975 годам, но, к сожалению, эти границы еще точно не определены. Особенность этой генерации – это то, что Х в большинстве случаев выбирают свой путь. Они дорожат общественным мнением, особенно мнением своих близких, но очень часто делают свой выбор, чего нельзя сказать о предыдущей. Х предпочитают выбирать индивидуальные виды спорта, будь-то теннис или плавание. Это позволяет им оставаться “ в своей тарелке “ и дает возможность по-настоящему раскрыться. Иксы отличаются спешкой. Если бы им пришлось выбирать между рестораном или фаст фудом, то многие бы выбрали последнее. К такому выводу пришли исследователи из США, которые опросили несколько сотен людей Х. Результат опроса так же показал, что Х обладают прагматизмом. Они понимают, что такая “ экономия времени “ не приведет к хорошему. Иксы способны работать на одном месте очень долгое время и при этом оставаться счастливыми. Но эта работа должна иметь право выбора, потому что для Х главное – независимость.

Генерация Y или генерация Миллениум

К генерации Y относятся люди родившиеся между 1984-2000 годами ( в Америке в связи с развитие эта дата начинается 1981годом). Детство Y пришлось на так званый технический прорыв. Y уже с пеленок знали как отправить SMS, как найти информацию в Интернете. Для них разобраться в технике было проще простого. Большинство также еще целеустремленные. В отличии от Х они стараются не повторять ошибки своих предшественников. Но стоить заметить, что они жутко не самостоятельные. Они до последнего стараются остаться дома, чтобы как можно позже выйти о взрослую жизнь. У Y очень часто проявляется чувство “ Здесь и Сейчас !“. Большинство людей считают, что причина – это быстро развевающийся мир. Поэтому, когда работодатель предлагает поработать 5 лет, Y часто отвечают, что они не хотят. Апеллируя тем, что за 5 лет мир изменится до неузнаваемости и неизвестно будут ли эти условия так же хороши. И в этом Y правы. Если же для работодателя ничего не изменится то для Y все наоборот. Они – молодая кровь. Именно они застали быстроразвивающийся мир, который не прощает медлительность. Y очень часто совмещают учебу со спортом. Но если же чувствуют какой-либо дискомфорт, то сразу бросают это. Однако большинство Y хотят вынести личную выгоду. Для них это стоит на первом месте. Так же большую роль в их жизни играет мода. Если Y будет выбирать между обычной одеждой и очень модной, то есть большая вероятность, что он выберет последнее.

Генерация Z

Эта генерация является самой малоизвестной из всех, так как она только начинает формироваться. Её дата начинается 2000 годом и длится по сей день. Учёные предполагают, что генерация Z будет очень замкнутой, а живое общение заменится виртуальным.

 

Остались вопросы?
Оставьте заявку и мы все расскажем!
Остались вопросы?
Оставьте заявку и мы все расскажем!
Стань ближе к Чехии
Заполни анкету уже сейчас и получи скидку на обучение в нашем центре